מה זה עיצוב אריזות ומי צריך את זה?

עיצוב אריזות

כשאנחנו רוכשים מוצר מסוים, אז באופן טבעי, מה שחשוב לנו הוא שהמוצר יהיה איכותי, עשוי כהלכה, יבצע את עבודתו כפי שאנחנו מצפים ממנו וכן שיהיה מעוצב בצורה נוחה ויפה, באופן כזה שאנחנו נוכל להשתמש בו בצורה קלה.

מזה שנים רבות, ידוע שכל הנושא של עיצוב מוצרים הוא מאוד משמעותי ובעל השפעה, בין היתר על היכולת לשווק ולמכור את המוצר לקהל הרחב. מוצר שיהיה מעוצב יפה, סביר להניח יימכר במספרים גבוהים יותר מאשר מוצרים שהעיצוב שלהם הוא פחות יפה ופחות נוח לשימוש. אך לא רק המוצרים צריכים להיות מעוצבים היטב, אלא גם האריזות שלהם.

למה צריך לעצב את האריזה?

עיצוב אריזות הוא אחד התחומים הבולטים והחשובים ביותר בתחום של עיצוב בכלל ושיווק מוצרים בפרט. הרעיון הוא, כל מוצר אשר נמכר לקהל הרחב, בין אם מדובר במוצר חשמלי, מוצר מזון, או כל מוצר אחר, חייב להגיע עם אריזה מעוצבת יפה ומרשימה.

עיצוב אריזות הפך להיות דבר מאוד בולט בעולם השיווק, מתוך הבנה שהלקוח איננו מחפש אך ורק את המוצר הטוב ביותר, אלא הוא רוצה לדעת שהחברה אשר אחראית על ייצורו ושיווקו, חשבה על כל פרט ופרט, בין היתר גם על האריזה של המוצר. מאחר והיא מספקת אותו ללקוח, וזה חלק בלתי נפרד מהשירות כלפיו.

חשוב להדגיש, המשמעות של עיצוב אריזות באה לידי ביטוי במספר אופנים:

ראשית, העיצוב מאפשר לשווק את המוצר בצורה הרבה יותר מרשימה ויפה. אם מציעים ללקוח מוצר באריזה יפה, סביר להניח שהוא יתעניין ירצה לקנות אותו, הרבה יותר מאשר אם מציעים לו את אותו מוצר באריזה לא יפה ולא מרשימה.

שנית, אריזה יפה מאפשרת גם לשווק את המוצר, מבחינת כיתובים, ופריטי מידע שונים אותם ניתן לספק על גבי האריזה. בין אם זה באמצעות מלל ובין אם זה באמצעות תמונות או כל אלמנט עיצובי אחר.

שלישית, האריזה יכולה לשמש את הלקוח גם בצורות אחרות. למשל, מבחינה פרקטית. אם אפשר להכניס לתוכו את המוצר בצורה נוחה ופשוטה, אז יהיה לו הרבה יותר קל ונוח להשתמש בו. לכן הנושא של עיצוב אריזות מתייחס לא רק להיבט של היופי, אלא גם להיבט איך בנויה האריזה וכיצד ניתן לשלב בתוכה את המוצר.

מתי נכון להשתמש בעיצוב אריזות?

בעיקרון, כמעט עבור כל מוצר, רצוי להיעזר במומחים בתחום של עיצוב אריזות. בין אם מדובר במוצר חשמלי, מוצר לבית או לעסק, מוצר מזון או כל מוצר אחר. בסופו של דבר, כל מוצר אנחנו נרצה לשווק ולהציע ללקוחות, כל מוצר אנחנו גם נרצה להציע ללקוחות שלנו בצורה שיהיה להם נוח, נעים ופשוט להשתמש בו. עיצוב האריזה הוא חלק בלתי נפרד מכך.