מהן מדפסות לייזר ולמי זה מתאים?

דיו למדפסת

בין אם אתם מחפשים אחר מדפסות מסוג לייזר, מדפסת תלת ממד או מדפסות הזרקת דיו, חשוב לדעת מה רוכשים. חשוב לדעת עבור מה המדפסות משמשות בעיקר, לאילו צרכים, מה קצב ההדפסה הצפוי ועוד. בואו נדבר על מדפסות והשימוש בהן. 

מתכננים רכישת מדפסת מסוג הזרקת דיו או לייזר? כך או כך, בימינו מקבלים את כל המידע ורק לאחר מכן מבצעים רכישה מושכלת. כל המידע קיים באינטרנט, עליכם רק לשאול את דוקטור גוגל. ובכדי שלא תתרוצצו יותר מדי בין אתרים, ריכזנו עבורכם כאן מדריך מלא לרכישת מדפסות הזרקת דיו, לייזר ועוד. נתחיל עם מדפסות של לייזר, למי הן מיועדות והאם הן עדיפות על הזרקת דיו? 

למי תתאים מדפסת הלייזר?

אם אתם מעוניינים לרכוש מדפסות לייזר למשרד, אתם פועלים נכון. בניגוד למדפסות הזרקת דיו, מדפסת לייזר יכולה להדפיס בקצב עבודה מהיר במיוחד. בפועל, זה אומר שהמדפסות האלו מתאימות בדרך כלל לצרכים משרדיים. 

יחד עם היתרון של הדפסה בקצב עבודה גבוה, יש לציין גם חיסרון מסוים שיש במדפסות מסוג זה. מדפסות לייזר מצריכות זמן חימום טרם תחילת עבודתן. לפני שהן מתחילות לעבוד ולפלוט דפים בקצב מהיר, הן צריכות כמה דקות טובות של חימום המערכות. 

לאילו צרכים תתאים מדפסת לייזר והזרקת דיו? 

מדפסת לייזר מתאימה בדרך כלל לצרכי משרדיים, אבל גם כאן, יש צורך לאפיין את הצרכים המשרדיים האלו. למשל, אם מדובר במשרד שגם צריך להדפיס תמונות באיכויות שונות, מדפסת לייזר לרוב לא תתאים. אם אתם צריכים להשתמש במדפסת למטרת הדפסת תמונות, אתם תצטרכו מדפסת הזרקת דיו. 

בניגוד למדפסת הזרקת הדיו, שעובדת על בסיס מחסניות דיו, מדפסות לייזר עובדות עם טונר. טונר הוא המחסנית של מדפסת הלייזר, שבתוכו נמצאת אבקת הדיו. בניגוד למדפסות הזרקת דיו, טונרים לא כוללים נוזל דיו בתוכם, אלא אבקה בלבד. באופן כללי, בהחלט אפשר לציין כי העלויות של טונרים הן אטרקטיביות יותר. זאת, בהשוואה למחסניות דיו. וזה מוביל אותנו לנקודה הבאה, בחירת המדפסת עצמה. לפי מה?

מדפסת בוחרים לפי מחיר?

מבחינת הבדלי מחירים, האמת שזו שאלה בכלל לא רלוונטית. חשוב להבין, חלק נכבד מחברות המדפסות משווקות את המדפסות עצמן במחירי עלות. חברות המדפסות לעיתים מעדיפות לא להרוויח שקל בודד על המדפסת, מאחר שהרווח על הלקוח מתקבל דרך מחסניות הדיו. אם כך, אל תבחרו מדפסות לפי המחיר שלהן. 

מדפסות בוחרים לפי העלויות שלהן בטווח הארוך, לפי הצרכים מהמדפסת ולפי המותג. בין אם אתם רוכשים מדפסות לייזר למשרד או הזרקת דיו, תחשבו את הצפי שלכם לכמויות ההדפסה. במקביל, תבדקו כמה דפים יכולים להיות מופקים ממחסניות הדיו של המדפסת. ככה תוכלו לחשב את העלויות בטווח הארוך. והכי חשוב, אל תתפשרו על האיכות של ההדפסה.