שרת vps – למי זה יכול להתאים

שרת VPS

אחד הכלים החשובים ביותר לשימוש עבור הקמת מוצרי אינטרנט או מוצרים שעובדים תחת רשת, גם אם זה באופן פרטי, הוא שרת עליו המוצר אמור לשבת ולאפשר את השימוש שנעשה באותו מוצר שמבקשים להקים או להתקין.

כך למשל, אם אנחנו רוצים להקים אתר אינטרנט לשימוש חיצוני (אתר מסחר, חדשות, תדמית, או כל אתר אחר) דפי נחיתה, אפליקציות, כמו כן, אם יש צורך להקים בסיס לבדיקות, בסיס לצורך שימוש במערכת CRM, גיבוי או אחסון נתונים באופן כללי, אזי שבכל אחד מהמקרים הנ"ל, יש צורך להשתמש בשרת שתהיה אליו גישה נוחה ופשוטה.

בכל אחד מהמקרים הנ"ל וכן במקרים רבים נוספים, השרת המומלץ לשימוש הוא שרת VPS. שרת וירטואלי ( virtual private server). זהו שרת פרטי אשר כל אחד יכול לשכור, אך הוא לא צריך להשתמש בכל התכולה שלו, הוא יכול לרכוש חלק ממנו, כשבמקביל יכולים אחרים לרכוש חלקים אחרים ממנו, אך אף אחד לא יהיה מושפע מהעבודה של השני.

מה היתרונות של שרת VPS

שרת וירטואלי פרטי מספק למשתמשים בו, ביצועים ברמה הגבוהה ביותר, זמינות מיידית ומהירה, וכן אמצעי אבטחה ברמה גבוהה. באמצעות שרת זה אפשר לבצע תעבורה גדולה ומסיבית, ללא שום בעיה של מהירות. כך אם רוצים להעביר בתוך העסק או מחוצה לו, הדבר נעשה בצורה פשוטה ומהירה.

השימוש בשרת זה נחשב מאוד משתלם, בין היתר בגלל שכל אחד יכול להרכיב עליו רכיבי תוכנה וחומרים שיכולים להתאים לו. החל מאפליקציות, מערכות הפעלה, תוכנות, סביבת פיתוח ועוד. כל מה שנדרש בשביל להפעיל את השרת עצמו וכן את המוצרים השונים שבוחרים להתקין עליו.

יתרון נוסף הוא, שהניהול של מערכת בשרת זו היא מאוד פשוטה, מאוד נוחה וקלה עבור כל אחד. כל מי שמזמין חבילה של שרת וירטואלי, מקבל את כל הכלים וכן את כל הגיבוי בשביל לנהל את השרת מרחוק ומעבר לזה יכול להיעזר באנשי מקצוע מטעם החברה שמשכירה לו את השרת.

כיצד בוחרים שרת וירטואלי בצורה נכונה

בשביל לבחור שרת ברמה גבוהה, יש לבחון מה כל חברה מציעה וכן, חשוב להכיר את המאפיינים והצרכים של העסק. בין אם זה אומר, מה רמת הזיכרון הנדרשת, מה צריך להיות שטח הדיסק על מנת להכיל את כל החומרים של המוצרים השונים, וכן יש לבדוק מה רוחב הפס אשר מעביר את הנתונים.

מעבר לכל זה, יש לבחון את המאפיינים של החברה עצמה וכן את דברים יותר כלליים, כמו למשל, שירותי אבטחה, שירותי גיבוי ותמיכה, שדרוגים וכמובן, מה העלויות של השכרת שרת וירטואלי וכיצד הן נקבעות.

לסיום, כל מי שמעוניין להתקין מוצרי אינטרנט, מוצרי רשת, חשוב שיוודא היטב מה הוא יכול לקבל כשהוא שוכר שרת וירטואלי.