קשירת מטפחות בסטייל – כיצד עושים את זה?

kerchief

נשים רבות בוחרות להשתמש במטפחות ראש, בין אם זה ביום יום ובין אם זה לאירועים מיוחדים. נהוג לחשוב שרק נשים דתיות, מסורתיות, משתמשות במטפחות ראש, אך לא כך הדבר. גם נשים חילוניות רבות בוחרות להשתמש במטפחות לצרכים שונים ומגוונים.

מטפחות ראש יכולות לשמש לצרכים שונים. ישנן נשים שמשתמשות בהן לצרכי עיצוב, ישנן נשים שבוחרות להשתמש במטפחת ראש לצורך כיסוי, בין אם זה מטעמי צניעות או מטעמים אחרים, ויש גם נשים שבוחרות להשתמש בכיסוי ראש על מנת להגן על עצמן מפני חשיפה לשמש או להגן על שיערן מסיבה כזו או אחרת.

קשירת מטפחות ראש

אחד הנושאים המדוברים בכל הקשור למטפחות ראש, הוא כל מה שקשור לקשירה שלהן. על פניו זה אולי נשמע נושא פעוט וזעיר, אך יש לו משמעות, הן מבחינת נוחות והן מבחינת עיצוב. הרי כשאישה בוחרת לקשור מטפחת בצורה מסוימת, יש לקשירה השפעה על נוחות השימוש במטפחת ויש לכך השפעה על הנראות שלה.

קשירת מטפחות זה לא דבר מורכב, אך יחד עם זאת, זה יכול להשפיע בצורות שונות על האופן בו משתמשים במטפחת וכן על ההתאמה של המטפחת לשאר פרטי הלבוש שבוחרים ללבוש, בין אם מדובר בבגדים רגילים ביום ויום ובין אם מדובר בבגדים מיוחדים, לרגל אירוע ספציפי.

קשירת מטפחת ראש

בקרב נשים מסורתיות, דתיות, קשירת מטפחות זה עניין של מה בכך, מאחר והמטפחת אמורה להסתיר את שיער ראשן מטעמי צניעות. צריך לציין, במקרים רבים שימוש במטפחת מלמד על כך שהאישה נשואה ואיננה פנויה. לכן לקשירה יש משמעות בהיבט זה.

מעבר לכך, הרי שלקשירה יש משמעות, בין אם זה באופן בו משתמשים במטפחת, באופן בו היא מתחברת לפריטים אחרים, כמו למשל הבגדים שהאישה לובשת או תכשיטים שהיא עונדת. הכל צריך להתחבר כך שיהיה תואם.

הקשירה והשיער

כשבוחרים בסוג קשירה מסוים, צריך לקחת בחשבון גם את ההשפעה של הקשירה והמטפחת עצמה על השיער. מאחר וייתכן מאוד, שסגנונות קשירה מסוימים ייפגעו בשיער, יגרמו לנשירתו, או ייצרו קשרים מיותרים בשיער.

אפשר ללמוד על דרכי קשירה באמצעות מדריכים, סרטונים וכן כשרוכשים את המטפחת עצמה, אפשר לקבל עצות ורעיונות מהמוכרות במקום. אם בוחרים להזמין מטפחת בעיצוב אישי, אז אפשר לבקש מראש מטפחת שניתן לקשור אותה בצורה מסוימת כמו שאוהבים.

לרכוש מטפחת מתאימה לכל אירוע

אפשר למצוא סגנונות שונים ומגוונים של מטפחות שיער. הדבר הנכון לעשות הוא לקנות מספר סוגים של מטפחות, כאלה שיתאימו ליום יום, כאלה שיתאימו לאירועי ערב, ואחרות שיתאימו לכל צורך שהוא. מאחר ויש הרבה מאוד דוגמאות, בשלל צבעים ובבדים שונים ומגוונים, רצוי לא להסתפק במטפחת אחת וגם לא בסגנון אחד, אלא לרכוש מספר סוגים של מטפחות, אשר יתאימו לשימושים שונים.