חושבים לעצב את החנות? ככה תעשו את זה נכון

חבילות טריפל הוט

שאנחנו נכנסים אל חנות מסוימת, בארץ או בחו"ל, אחד הדברים הראשונים שתופס את העין שלנו ומשפיע על תחושת הנוחות או חוסר הנוחות שאנחנו חשים במקום, זה האופן בו החנות מעוצבת. המוצרים והשירות הם חשובים, ואנחנו כמובן שמים לב אליהם והם משפיעים על ההחלטה האם לקנות במקום או לא, אך עיצוב החנות, הוא גורם שיכול להשפיע אם להיכנס אליה והאם נשאר בה.

בדומה לעיצוב בתים או משרדים, גם לנושא של עיצוב חנויות יש השפעה משמעותית על הסביבה, הן על הלקוחות ובוודאי על העובדים במקום אשר אמורים לבלות בה זמן רב. אנחנו לא יכולים, בתור בעלי חנות, שלא נתייחס לשאלה איך לעצב אותה וכיצד לייצר אווירה נעימה ללקוחות וסביבת עבודה נעימה ויעילה לעובדים שמבלים בה. אם לא נתייחס לכך, נגלה שאנחנו מפספסים נקודה מהותית שיכולה לשרת אותנו.

איך מתכננים עיצוב חנות בצורה נכונה

כפי שאנחנו יודעים, לא כל חנות מעוצבת בצורה דומה. באופן טבעי, העיצוב נובע מאופי החנות, המוצרים שהיא מבקשת לשווק לקהל הלקוחות שמגיע אליה, וכן מהתנאים הפיזיים העומדים לרשות החנות. יש הבדל בין מה שחנות גדולה יכולה להשתמש בו לבין מה שחנות קטנה יכולה להשתמש בו. בסוף יש השפעה לגודל השטח ולסוג הפריטים, רהיטים, שאנחנו מבקשים לאכלס במקום.

צריך להדגיש, יש גורמים שונים שיכולים לעזור לנו בתהליך. למשל, קורן פתרונות חזותיים, יכולים לעזור בעיצוב החנות, בין אם אנחנו מחזיקים ברשותנו חנות בגדים, חנות מזון, רהיטים ועוד. צוות קורן פתרונות חזותיים, מחזיקים בניסיון רב וידע מקצועי שיכול לשרת אותנו בצורות שונות.

התכנון של עיצוב חנות, בין אם אנחנו עושים אותו לבד ובין אם אנחנו עושים אותו בעזרת הצוות של קורן פתרונות חזותיים, חייב להתבצע בהתאם לחזון שלנו ובהתאם למה שאנחנו רוצים לספק לקהל הלקוחות אשר אמור להגיע אל החנות.

איך נעצב חנות בצורה נכונה

כשאנחנו פונים אל צוות מקצועי כמו זה של קורן פתרונות חזותיים, לצורך עיצוב החנות שלנו, עלינו לדעת מראש שהמטרה של העיצוב צריכה להיות, כיצד לגרום ללקוח להישאר כמה שיותר זמן בחנות, לעבור על כמה שיותר מוצרים ובסופו של דבר, להגיע אל הקופה כשבידיו כמות גדולה של מוצרים אותם הוא ירצה לקנות מאיתנו.

לכן, אנחנו צריכים לייצר "מסלול" נוח, שיאפשר לו לעבור על פני כל המדפים, על פני כל ארונות התצוגה, ובסופו של דבר, הוא יוכל להגיע אל כל מוצר, לראות כל מוצר, להביא אותם אל הקופה בצורה נוחה ופשוטה, ולשלם עליהם.

העיצוב צריך לייצר סדר וארגון בחנות, הן עבור הלקוחות והן עבור העובדים שלנו, הוא צריך לייצר סביבה נעימה, מרווחת ושמחה, וכן העיצוב צריך לכלול צבעים וחומרים שיתאימו לסגנון ולקונספט של החנות, בין אם היא רשת או עצמאית.