המדריך לעיצוב הגינה

חתונה בטבע בצפון

לעיתים אנחנו לא שמים לב עד כמה אנחנו צריכים את זה. אנחנו נוטים לשבת ימים ארוכים במשרדים צפופים, לעבור מישיבה לישיבה, לנהוג ברכב, לעמוד בפקקים וכל זה כאשר אנחנו בכלל היינו שמחים לשבת רגע, רל על רגל, עם כוס קפה ולצפות בגינה היפה שלנו.

גינה יכולה לתרום במובנים רבים לקיום של אורח חיים בריא. לעיתים זה נשמע לנו כמו רעיון מפתיע כמעט, אבל האמינו לנו, מדובר על שיטה מוכרת בעולמות העוסקים בריפוי הנפשי שלנו ושל הנשמה שלנו דרך הבית. מחקרים חדשים אפילו הצביעו על הקשר שבין הנחה של רגליים על הדשא ובין הזרמה טובה יותר של מחזור הדם.

למה זה מפתיע אותנו כל כך? הרי אנחנו יודעים כי בסופו של דבר אנחנו בני אדם, חיות שבטבע שלהן צריכות אוויר וירוק בעיניים. לא משרדים עם מערכת מיזוג מרכזית. לכן, טיפוח של גינה אולי נשמע כמו מותרות עליהן ניתן לוותר, אבל האמינו לנו, מדובר על כלי שתפקידו לשמור עליכם שמחים ובריאים יותר.

מה חשוב לדעת רגע לפני שאנחנו ניגשים לתהליך

גינה היא לא בית. אתם עלולים לצחוק כמעט לשמע משפט כל כך מובן מאליו, אבל חשוב לזכור כי פרחים וצמחים חייבים לעמוד תחת תחזוקה שוטפת. למה זה כל כך חשוב להבין כאשר אנחנו ניגשים לבצע עיצוב גינה ?  משום שאנחנו לא יכולים לעשות עיצוב גינה שלא מתאים לאורח החיים שלנו.

אם אנחנו יכולים לשכור שירותים של גנן על פניו אין שום בעיה. אבל, אם אנחנו יודעים שיש לנו זמן מוגבל בכל שבוע על מנת להשקיע ולטפח את הגינה שלנו ולעשות באמת עיצוב גינה, אנחנו לא יכולים לרכוש צמחים עדינים הדורשים תעסוקה רבה. אנחנו בהחלט יכולים לרכוש צמחים לא פחות יפים הדורשים פחות תחזוקה.

הדבר נכון במידה רבה גם לריהוט אותו אנחנו מעוניינים להניח כאשר אנו עושים עיצוב גינה. מאחרים הרבה?  ריכשו שולחן גדול והרבה כיסאות. יש לכם ילדים קטנים? ככל הנראה לא יעיל לרכוש ציוד יקר מדי לגינה אלא שווה לאבזר אותה בנקודה בה הילדים יוכלו לשחק אחרי הצהריים.

אתם מאלו שיש להם הרבה פריטים המסתובבים בחוץ ללא משגיח? ככל הנראה מחסן ייטיב אתכם גם אם מדובר על החלק הפרקטי של עיצוב גינה.

עכשיו, לחלק האמנותי

עיצוב גינה הוא תהליך הצופן בחובו הנאה רבה. אנו אומרים זאת ממרום ניסיוננו, האמינו לנו. עיצוב גינה זה תהליך מלא ביופי, צבע והיכולת להפוך רעיונות איזוטריים למציאות פרקטית שתלווה אתכם בכל יום. אם אתם לא בטוחים עדיין לאן הייתם רוצים לקחת את החלומות שלכם אתם יכולים בהחלט ליצור איתנו קשר.

ביחד נבחר את הפריטים שיהפכו גם את הגינה שלכם לחלום אותו שמרתם בליבכם לאורך שנים.