פאנלים סולאריים – כל מה שחשוב לדעת

פריקת מכולות

יש הרבה מה לדעת על הנושא של התקנת פאנלים סולאריים ויש הרבה מאד עיסוק בנושא הזה בשיח הציבורי.

מדובר בתחום שמשיק להרבה מאד תחומים אחרים – סוגיות סביבתיות שעוסקות במציאת דרכים אלטרנטיביות לייצור חשמל, חסכון אישי וכלכלי בכך שבזכות הפאנלים הסולאריים יכולים הצרכנים לייצר עבור עצמם את החשמל שהם צריכים לקיום יומיומי וכמובן הוזלה משמעותית של חשבון החשמל ויש מי שמתעניין מאד בעניין העקרוני של שבירת המונופול של חברת החשמל בישראל.

עובדה נוספת שאי אפשר להתעלם ממנה היא שישראל היא מדינה שיש בה שמש חזקה לאורך הרבה מאד ימים בשנה ואפשר, או אפילו חובה לנצל את השמש הזאת לצרכי קיימות והגנה על הסביבה.

מי ששוקל, מסיבותיו שלו, להתקין מערכת של לוחות סולאריים בשטח ששייך לו – צריך להיערך לקראת זה מראש ויש הרבה מה לדעת מבעוד מועד.

מה חשוב לדעת על התקנה של לוחות סולאריים

המידע שבאמת חשוב לדעת על התקנה של פאנלים סולאריים הוא מידע שצריך להבין וללמוד אותו לפני שמקבלים את ההחלטה על ההתקנה עצמה – יש לבצע חישובים מדויקים כדי להבין האם באמת מדובר ברעיון כדאי מבחינה כלכלית (שכן ההתקנה עולה לא מעט וצריך לבחון אחרי כמה זמן של שימוש הצרכן יחזיר את ההשקעה ויתחיל להרוויח מייצור החשמל),

צריך לבדוק את תוואי השטח שבו רוצים למקם את הפאנלים, לבדוק את הבעלות על השטח ולוודא שלא תהיה פגיעה סביבתית בחי ובצומח בשל הצבת הפאנלים, יש סוגים שונים של מערכות שמתאימים לצרכנים פרטיים, מסחריים או מוסדיים וצריך לוודא שהצרכן המדובר עומד בקריטריונים ומתאים להתקנה הדרושה וכמובן שלא פחות חשוב לבחור את החברה המקצועית שתבצע הן את כל הבדיקות והחישובים,

הן תיתן את הייעוץ המקדים המקצועי והמעמיק והן, בסופו של דבר – תבצע את ההתקנה הלכה למעשה של הפאנלים הסולאריים.

התקנת לוחות סולאריים – צו השעה!

אין ספק שיש הרבה עבודה לעשות לפני שמקבלים את ההחלטה על התקנה של פאנלים סולאריים אך ברגע שמוצאים את החברה המקצועית שאפשר לקבל ממנה את כל המידע הדרוש ומלווה את התהליך משלב הבירורים ועד הביצוע הלכה למעשה – הרי שהלקוח יכול להיות שקט ורגוע ולסמוך על אנשי המקצוע שמלווים אותו.

הוא יידע שבסופו של דבר ההתקנה תבוצע רק לאחר שיהיה ברור ומובן מעל לכל ספק שהעסקה כדאית ולא יהיה כאן שום בזבוז של כספים או זמן.

הוא יידע בדיוק מה העלויות וכמה זמן ייקח לו להחזיר את ההשקעה ולהתחיל להרוויח.

האם זה כדאי או לא – כל לקוח יקבל את ההחלטה הזאת על פי השיקולים והפרמטרים האישיים שלו. חשוב לשים לב לחוזק של מבנים שעל הגגות שלהם צריכים הלוחות להיות מותקנים.