תיקון גנרטורים – לבחור את האנשים הנכונים שיעשו זאת

תיקון גנרטורים

כמו כל מתקן, כל מכשיר או אמצעי חשמלי כזה או אחר, הרי שגם גנרטורים נוטים להתקלקל מעת לעת. ההבדל הוא, שאם הגנרטור של הבית או של העסק מתקלקל, אז זה אומר שאנחנו לא נוכל גם להפעיל מכשירים חשמליים אחרים, אשר מופעלים בעזרתו.

נניח ואנחנו עובדים בשטח ויש לנו צורך בגנרטור על מנת להפעיל ציוד חשמלי כזה או אחר, הרי שאם הוא יתקלקל אז לא נוכל להפעיל את הציוד או שנצטרך לחפש מענה אחר, אחרת לא נוכל לעבוד. לכן, אנחנו צריכים למצוא ומהר, אופציה של תיקון גנרטורים בצורה יעילה, נכונה ומהירה.

צריך להדגיש, חברות שמתעסקות בייצור ושיווק גנרטורים, הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי, מספקות לא פעם גם שירותי תיקונים, בין אם זה אצלן בעסק ובין אם זה במעבדות חיצוניות. במקרים שיש אפשרות, אז השירות גם מתבצע בבית או בעסק של הלקוח.

תהליך של תיקון גנרטורים כולל, בין היתר, אבחון התקלה באופן ממוקד, החלפת רכיבים במידת הצורך, תיקון התקלה וכן שדרוג הגנרטור אם זה אפשרי. צריך לציין עוד, שיש מקרים בהם לא ניתן לבצע תיקון, בגלל שמדובר בגנראטורים ישנים, כמו כן, יש מקרים בהם לא משתלם לתקן אותם, בגלל עלות התיקון אל מול עלות הגנרטור עצמו.

לפני שנתייחס לכמה נקודות ספציפיות שקשורות לנושא התיקון, צריך להדגיש, בין אם מדובר בגנרטור פרטי או עסקי, חשוב מאוד לא לחכות עם התיקון ולבצע אותו מיד. אפילו אם אנחנו לא משתמשים בגנרטור באופן עקבי, רצוף, הרי שאנחנו לא יכולים לדעת מתי נצטרך אותו, באיזה שלב ובאיזה מצב נהיה. לכן רצוי שנקפיד על כך שהוא יהיה תקין כל הזמן. מה שאומר, שעלינו גם להדליק אותו מעת לעת, לבדוק שהוא עובד כמו שצריך, לראות שהוא מספק לנו חשמל בצורה טובה, ואנחנו יכולים להפעיל איתו את המכשירים השונים.

נקודות שצריך לדעת על תיקון גנרטורים

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איזה שירות מספק לנו המקום. האם הוא דואג לשלוח אנשים שיאספו מאיתנו את הגנרטור ולהחזיר אותו אלינו בסיום התיקון, או שמא אנחנו צריכים להביא אותו אל המקום.

שנית, האם אנחנו מקבלים רכיבים חלופיים מקוריים או אחרים. מן הסתם, רכיב מקורי יעלה יותר, אך הוא יהיה גם הרבה יותר איכותי ויאפשר לשמור על איכות ועמידות הגנרטור לאורך זמן.

שלישית, יש לבחון איך מתבצע תהליך האבחון והתיקון, למה בדיוק החברה מתחייבת בפנינו, מה בדיוק היא מספקת לנו וכיצד היא עושה את זה.

ארבע, רצוי מאוד לבדוק מה הן האופציות שלנו, מבחינת מחירים, מבחינת תנאים וכמובן בהתאם לאחריות שאנחנו מקבלים על הגנרטור. יש לבחון לכמה זמן היא תקפה ומה היא בדיוק כוללת בהיבט של תיקון הגנרטור שברשותנו.