הכרת זכויות בישראל כזוג מעורב ממדינות שונות

הסדרת מעמד

בין אם אתם הכרתם בטיול בחו"ל, או בכלל דרך אפליקציות ההיכרויות השונות שיש כיום, אתם בשלב מסוים כנראה תרצו להיפגש, אולי אפילו למסד את הקשר ביניכם. בעידן שבו בגלובליזציה מורגשת בכל פינה, חשוב להכיר גם את הזכויות שלכם בתור זוג מעורב ממדינות שונות, אך כזה המתגורר בישראל.

לכולנו יש זכויות בתור אזרחי מדינת ישראל, בצמוד לאי-אלו חובות שעלינו לקיים. בין הזכויות הבסיסיות שלנו, קיימות גם זכויות נוספות הקשורות במוסד הנישואין, בחיי הזוגיות, בחיים משותפים עם בן זוג זר ידוע בציבור ועוד. אם כך, בואו נבין ונכיר קצת יותר טוב את הנושא הזה של חיים שותפים בצמוד לבן זוג ממדינה זרה. האם נהיה זכאים לזכויות של בן זוג ידוע בציבור?

עד כמה ארוך התהליך של הסדרת מעמד בן הזוג בישראל?

מחפשים אחר מידע לגבי הסדרת מעמד של בן הזוג, או בת הזוג? חשוב כבר עכשיו לדעת, לרוב, יהיה מדובר בתהליך ארוך למדי, שלא נגיד אפילו מורכב ומתיש. בעוד שהתהליך הזה עשוי לארך גם עד 5 שנים, כמובן שאתם תצטרכו סיוע משפטי של עורך דין בתחום זה של זכויות בני זוג ידועים בציבור.

בואו נגיד את זה ככה, אם תרצו לעבור את התהליך הזה בגפכם וללא סיוע משפטי-מקצועי, יש סיכוי מצוין שאתם פשוט תתייאשו במהלך התהליך ותחליטו שזה לא בשבילכם. בשל כך, ההמלצה הכי גורפת היא להסתייע בעורכי דין אשר עוסקים בתחומים אלו.

אילו סוגי מסמכים נצטרך להנפיק עבור משרד הפנים והרשויות?

החלטתם להסתייע בעורך דין? מצוין. קודם כל, יהיה עליכם להתחיל בטופס הבקשה ממשרד הפנים, שמטרתו קבלת מעמד בישראל עבור בני הזוג הזרים. במקביל לכך, אתם תצטרכו להנפיק תעודות לידה, תעודת רווקות אם יש, תעודת יושר של בן הזוג, תעודת נישואין אם יש, תמונות ועוד.

בשורה התחתונה, אתם צריכים להביא אתכם את כל המסמכים והראיות אשר מצביעים על כך שאתם זוג רומנטי לכל דבר. מאחר שאנשים רבים מנסים לרמות את הרשויות השונות במדינות בעולם, הרשויות מאוד מקפידות על ווידוא האותנטיות של אותו קשר זוגי בין בני הזוג המבקשים להכיר בזכויותיהם.

מדוע הרשויות כל כך מקפידות על ווידוא אמיתות הקשר?

אם זה לא היה כך, הרי שכל אזרח היה יכול להגיע לכל מדינה, לטעון לקשר זוגי ואפילו לזכות באזרחות באותה מדינה. ומאחר שישנם שלל שיקולים המעורבים בנושאים אלו, רוב המדינות בוחרות להקפיד ולאכוף את הנושא.

חשוב לדעת, במהלך אותן שנים של התהליך, כדאי לזכור שעומדים לבדוק אתכם בכמה וכמה רבים ובכמה בחינות. עומדים לבדוק את אמיתות הקשר הזוגי שלכם, לוודא כי אתם אכן זוג לכל דבר. תזכו לביקורי בית, בדיקת משק הבית שלכם ועוד. בהצלחה!