הלבנת כספים – מה זה אומר ואיך אפשר לצאת מזה

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים וארגונים שמלבינים כספים, וכתוצאה מכך מוצאים את עצמם מסובכים בבעיות משפטיות שונות, בעיות עם החוק, שכן כל הנושא של הלבנה איננה דבר חוקי ולמעשה מדובר באחת העבירות הפליליות החמורות ביותר שיש. 

כמו במקרים אחרים של עבירות פליליות, גם במקרים של הלבנה, הרי שיש צורך למצוא עורך דין שמתמחה בדין הפלילי ובפרט בנושא של הלבנת כספים, על מנת שייצג אותנו מול הרשויות השונות, בין אם מדובר במשטרה, פרקליטות המדינה, רשויות המס וגורמים אחרים, רק כך נוכל להציג את הטיעונים שלו בצורה מסודרת ונכונה. 

לפני שנסביר כיצד בדיוק אפשר לצאת מעבירה חמורה שכזו, חשוב להדגיש מה זו בדיוק העבירה הזאת. כשאנחנו מדברים על הלבנת כסף הכוונה היא, שאנשים לוקחים כסף שנעשה בצורה לא חוקית, כסף שנכנס למחזור הכספי דרך עסקים לא חוקיים, ומכניסים אותו אל תוך עסקים חוקיים על מנת שאיש לא יוכל לעקוב אחריו, איש לא יוכל לזהות שמדובר בכסף לא חוקי 

 

למשל, אנשים שעוסקים במסחר בסמים יקימו עסק מסוים, חוקי, ירשמו את כל הכסף שהם עשו מהסמים על העסק החוקי, וכך יהפכו אותו לכסף מולבן, זאת בזמן שהוא הושג בדרכים לא חוקיות וכמובן שלא שולם עליו מס הכנסה או כל דבר אחר. 

כיצד מתמודדים עם מצב שכזה

אם המשטרה חושדת בנו שהלבנו כספים, אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שהיא ביצעה עבודה משמעותית של חקירה סמויה, בטרם היא הפכה להיות גלויה. היא עשתה דרך מעקבים אחרינו, אחרי הכסף, דרך וידוא שכל הנתונים על העסקים שלנו ועוד. 

אך זה לא אומר שמצבנו אבוד.. אנחנו יכולים להיעזר בעורך דין שמתמחה בדין הפלילי ובפרט בכל מה שקשור בנושא של הלבנת כספים. הוא ינסה להוציא אותנו מהמצב הזה במספר דרכים. ראשית, להוכיח שאין לנו קשר לעניין ואחרים קשורים אליו. שנית, הוא ינסה להוכיח שהכסף איננו מולבן כפי שהמשטרה טוענת והכל חוקי לחלוטין, שלישית, במקרה הכי גרוע, הוא ינסה להגיע למצב שאנחנו נספק מידע שיעזור למשטרה בהיבטים מסוימים, כך שכל הנושא של הלבנה לא יקשר אלינו.