חברת ניהול אחזקה- איך בוחרים את החברה הנכונה

חברת ניהול אחזקה

בשנם האחרונות אנחנו יכולים יותר ויותר ישראלים בוחרים לעזוב את המודל של ועד בית על בסיס וולונטרי, כפי שהיה נהוג לקיים במשך שנים רבות ולעבור לעבוד עם חברות מקצועיות שאחראיות על ניהול המבנים  ותחזוקתם, כפי שנהוג כבר עשרות שנים בארצות הברית וכן במדינות מערביות אחרות.

חברת ניהול אחזקה של מבנים, מספקת שירותים מקצועיים בהיבטים שונים עבור דיירי המבנה וכן עבור בעלי הנכסים (בהנחה סבירה שחלק מהנכסים מושכרים). החברה מעסיקה צוות מקצועי של אנשי ניהול, וכן אנשי מקצוע בתחומים שונים, כמו למשל ניקיון, גננים, חשמל, אינסטלציה ועוד, ובמקביל היא עובדת בשיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים חיצוניים למקרה הצורך, למשל,טכנאי מעליות, מיזוג אוויר, מאבטחים ועוד.

לפני שנסביר כיצד בוחרים חברת ניהול, צריך להבין מדוע ישראלים רבים בוחרים באופציה זו על פני האופציה של וועד בית, אף על פי שלכאורה הוא יותר זול ומספק קשר הרבה יותר אישי וקרוב.

ראשית, כפי שציינו בתחילת המאמר, חברות בוועד בית זה עניין וולנטרי. מי שהיה חבר בו לא הרוויח מכך, מקסימום הוא לא שילם את תשלום הועד באופן מלא. מצד שני, זה דרש ממנו לא מעט זמן ולא מעט התעסקויות בדברים שונים.

שנית, דיירים רבים בנכסים הם שוכרים ולא בעלי הנכס, על כן, מידת הרצינות והרצון שלהם לטפל במקום בצורה אפקטיבית, היא לא גבוהה בהכרח. לכן זה גם לא משתלם שהם יהיו בוועד.

שלישית, חברת ניהול יכולה לספק עבודה הרבה יותר רצינית, איכותית, לאורך זמן. היא מעסיקה אנשי מקצוע שעומדים לרשות הדיירים ובעלי הנכסים, הצוות שלה ידע לנהל את הנושאים הכספיים טוב יותר ולספק שירות מלא ורחב יותר מאשר דיירים או גורמים אחרים.

כיצד בוחרים את החברה הנכונה

מן הסתם, ישנם פרמטרים שונים שיכולים להשפיע עלינו בעת בחירת החברה המתאימה לצרכים שלנו. באופן טבעי, אנחנו צריכים לדעת כיצד להתאים את החברה לסוג המבנה, לצרכים של המבנה וכן לאופי של המקום.

לכן הדבר הראשון שאנחנו נצטרך לעשות, זה לאפיין את הצרכים של המבנה ובהתאם לכך אנחנו נבחר בסופו של דבר, איזו חברה אנחנו רוצים לשכור.

הדבר השני, שעלינו לבדוק זה עד כמה החברה מתאימה למה שאנחנו מחפשים, בין אם זה מבחינת צוות עובדים, זמינות, אופי העבודה וכל פרמטר אחר שהוא הכרחי עבורנו.

הדבר השלישי שאנחנו נבחן זה את הניסיון והמקצועיות של החברה. חשוב לבדוק מה בדיוק היא מבצעת, עם מי היא עובדת, האם יש לה ניסיון בעבודה עם מבנים בסדר גודל דומה לשלנו.

אחרי כל זה אנחנו כמובן נבחן את המוניטין של החברה, את האמינות שלה, והאם אנחנו יכולים לסמוך עליה שתספק לנו שירות איכותי ומקצועי, כל יום ויום.