עורכי דין התחדשות עירונית – לבחור משרד או עורך דין עצמאי

התחדשות עירונית

אחת השאלות שאנשים תמיד שואלים את עצמם, כשהם נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין, היא האם לפנות אל משרד עורכי דין או לפנות אל עורך דין עצמאי, כזה שעובד לבדו. על פניו זה נשמע אותו דבר, אך זה לא ממש כך. 

למשל, אם אנחנו זקוקים לשירותיו של עורכי דין התחדשות עירונית, יש לנו אפשרות לפנות אל משרד שמתעסק ומתמחה בתחום, בין אם זה באופן ספציפי בתחום זה או בכל מה שקשור לעולם המקרקעין, הנדל"ן והבנייה, וכן, יש לנו אפשרות לפנות אל עורך דין עצמאי שמתעסק בתחום זה, עורך דין שעובד לבדו. 

מה ההבדל בין השניים? לפני שניגע במספר הבדלים, חשוב להדגיש, מבחינתנו כלקוחות, אנחנו אמורים לצפות ואכן גם לקבל, שירות ברמה דומה. כלומר, אנחנו לא אמורים להרגיש שטיפול בנושא שלנו בעזרת משרד עורכי דין התחדשות עירונית מתבצע בצורה טובה ויסודית יותר מאשר הטיפול שיספק לנו עורך דין רגיל, עצמאי. יש פה נקודות ושיקולים אחרים שאמורים להשפיע עלינו.

אז מה ההבדל בין השניים

ראשית, משרד עורכי דין מעסיק הרבה יותר אנשי מקצוע. בין אם מדובר בעורכי דין, יועצים משפטיים, ואנשי צוות אחרים שיכולים לספק לנו שירות לצרכים שונים. לעומת זאת, עורך דין שעובד לבדו, מחזיק בדרך כלל איש צוות אחד אולי שניים ולא יותר מזה. 

שנית, עורך דין עצמאי בדרך כלל יעניק לנו שירות הרבה יותר אישי, יותר ממוקד, בוודאי הרבה יותר מאשר משרד שמייצג עשרות ומאות לקוחות. בכל הקשור ליחס שנקבל, סביר להניח שאנחנו נרגיש בהבדל, לא מבחינה מקצועית אלא מבחינה אישית. 

שלישית, עורכי דין שעובדים במשרדים גדולים, ייתכן ויחפשו דרכים שונות להגיע לפשרות, דרכים שונות להגיע למצב בו אנחנו לא בהכרח מקבלים את כל מה שאנחנו מצפים לקבל, אלא אם הם מניחים שזה גם ישתלם לנו ולהם. עורך דין עצמאי, ייתכן והוא ינסה לייצר תקדימים, וזה אומר בין היתר, שהוא יהיה מוכן להילחם בשבילנו הרבה יותר למען האינטרס שלנו.