עוד הסכם ממון – כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

זוגות שבוחרים להתחתן רשמית או למסד את הקשר ביניהם בצורה אחרת, לא חושבים, מן הסתם, על כך שיום אחד הם ירצו להתגרש. הם לא חושבים על כך שיום אחד הם ייפרדו ולא יחיו ביחד. זו לא המטרה שלהם, זו בטח לא הציפייה שלהם.

אך זוגות רבים מכירים בכך שזה אפשרי, הם מבינים שהמציאות היום שונה ממה שהיתה לפני שלושים וארבעים שנה. מסיבות כאלה ואחרות, יותר זוגות בוחרים להיפרד ועל כן יותר זוגות רוצים להיות מוכנים לכך ולא להגיע אל הסיטואציה הזאת  בערפל, בלי שיש להם את כל מה שנדרש בשביל להתמודד עם מצב שכזה. לכן, אנחנו יכולים למצוא לא מעט זוגות שפונים אל עוד הסכם ממון, על מנת שיעשה עבורם הסכם ברור ומוגדר, שיגדיר עם מה כל אחד נכנס ועם מה כל אחד יוצא מהקשר.

הרעיון של הסכם ממון, אשר בעבר היה מוכר בעיקר אצל זוגות בעלי הון כלכלי או זוגות שקיים פער משמעותי מבחינת המשכורות והתנאים הכלכליים שלהם, הפך להיות שכיח יותר ויותר בקרב זוגות, גם כאלה שאינם בהכרח משתכרים במשכורות גבוהות ובכל זאת הם רוצים לשמור על עצמם. שכן, דרך הסכם ממון, כל אחד מבני הזוג יכול לצאת מהקשר ביניהם, עם מה שהוא נכנס, מבלי שהוא צריך לחלוק בכך עם הצד השני.

עוד הסכם ממון, מכין למעשה הסכם שמגדיר היטב מה יש לשני בני הזוג, ומה כל אחד אמור לקבל במידה והם מחליטים לפרק את הקשר ביניהם. למשל, אם אחד מבני הזוג מביא איתו דירה לקשר, שם הם יחיו, אז הוא יקבל אותה בסוף הקשר, אם לצד השני יש יותר כסף נניח, אז יוגדר מראש שהוא לא יצטרך לחלוק אותו ואין לצד השני שום נגיעה בכסף אם הם נפרדים.

צריך לומר, ההסכם מגדיר גם מנגנון של פיצוי וכן הוא יכול לקבוע תנאים מסוימים. למשל, שהם כן חולקים ברכוש וכסף, אלא אם צד אחד מפר את האמון של הצד השני בצורות מסוימות.

איך בוחרים עורך דין להסכם ממון

חשוב לבחור עורך דין שמכיר היטב את הנושא מחד, ומאידך הוא איננו בהכרח מקורב לאף צד, ומגיע באופן ניטראלי ונקי לגמרי לעבודה איתם. רצוי כמובן ששניהם ירכוש לו אמון ויסמכו עליו שהוא רוצה בטובתם.

נקודה נוספת שצריך להתייחס אליה היא, עורך דין הסכם ממון צריך להיות אדם שמבין את משמעות הקשר ומה זה אומר, מן הסתם, לחתום על הסכם כזה, כיצד זה יכול להשפיע על הזוגיות שלהם. כמו כן, הוא צריך להתייחס לשאלה של ילדים וכן להיבט של הקשר ביניהם אחרי שהם מחליטים להיפרד, בשביל שלא יישארו משקעים והכל יהיה מסודר וברור.