עורך דין ירושות

עוד ירושות

אין ספק שאחד הדברים שיכולים להפוך מהר מאוד למקור מריבות, כעסים ואפילו נתקים במשפחה, זה כל מה שקשור לירושות. אנחנו רואים את זה בקרב לא מעט משפחות, בוודאי בקרב כאלה שנחשבות אמידות. ההורים נפטרים, משאירים לילדים את הירושה שלהם, ואלה מתחילים לריב אחד עם השני, למי מגיע יותר. 

מי שעומד הרבה פעמים במרכז העניין, למרות שהוא לא קשור לכך, בוודאי לא באופן אישי, הוא עורך דין ירושות. מדובר על האיש שאמור לייצג את הצדדים, או להבדיל, הוא האיש שאמור לייצג את האינטרס של הצד אשר השאיר אחריו ירושה. כלומר, הוא אמור להוציא לפועל את רצונם של הנפטרים. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים עורך דין ירושות, צריך להבין את החשיבות והמשמעות שלו בעניין. עורך דין טוב, הוא מישהו שאמור להביא לידי כך שהירושה תתחלק כפי שנקבע בצוואה בצורה הכי ברורה, מבלי שאיש ייפגע, מבלי שיהיה נתק או כל דבר אחר. ברור שהוא לא יכול להשפיע איך בני המשפחה יקבלו את הצוואה שכתבו הוריהם נניח, והוא גם לא יכול לדעת האם יש גורמים מחוץ למשפחה אשר ירצו לקחת חלק בעניין. אך בסופו של דבר, הירושה אמורה להתחלק כפי שנכתב בצוואה. 

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לוודא שיש לו מספיק ניסיון בתחום. אנחנו צריכים לבחור עורך דין שמכיר את הנושא היטב, הן בהקשר של גישות משפטיות, הן בהקשרים אחרים, אפילו בכל מה שקשור למיסוי וכדומה. 

שנית, אנחנו צריכים למצוא מישהו שיהיה מוכן לעמוד לצידנו בכל עת ולכל עניין, על מנת שנוכל לקבל את השירות הטוב ביותר בנושא. אנחנו לא נרצה לעבוד עם עורך דין שיראה בתפקיד שלו רק עניין פורמאלי. עורך דין מסוג זה, יש לו משמעות הרבה מעבר לכך שהוא מקריא את הצוואה בפני בני המשפחה וכדומה. הוא אמור, לבטא את רצונם של כותבי הצוואה, ולהביא למימושה. מכאן תפקידו החשוב. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין שיש לו יכולות אישיות טובות, תקשורת בינאישית טובה ויכולת לייצר כימיה טובה עם הסביבה.