איך בוחרים קרן השקעה בנדל"ן?

וילונות לבית

כיום, כאשר השוק נמצא במגמת עלייה כללית בעקבות האינפלציה התמידית, כסף שיושב בבנק ללא תנועה גורם לכם להפסיד כסף. מבין כל סוגי ההשקעות, השקעה בנדל"ן היא השקעה שמאפשרת לכם לבחור את המוצר שבו תרצו להשקיע, לבחור את מידת המעורבות שלכם בו, ומעל הכל – השקעה במוצר שערכו עולה מדי שנה, ובכך מניבה לכם תשואה משמעותית. אבל איך יודעים במה להשקיע? במאמר הבא נרכז עבורכם את העקרונות המנחים וההמלצות כאשר אתם נכנסים לתחום. 

למה לפנות אל קרן השקעות נדל"ן? 

  • אין צורך בידע מקצועי קודם – יש אנשי מקצוע בעלי ניסיון והיכרות עם השוק, שבוחרים את הקרן הטובה ביותר עבורכם ועבור תכנית ההשקעות שבה אתם מעוניינים.
  • חוסך זמן ומשאבים – האופציות להשקעה רבות ומגוונות, וחיפוש ובחירת הנכס המיועד להשקעה צורכים מכם זמן ואנרגיות רבים. כאשר אתם בוחרים להשקיע בקרן השקעה בנדל"ן, אתם חוסכים זמן יקר מצד אחד, ומקבלים את פירותיה של ההשקעה ואת התוצאה הסופית מצד שני. 

איך בוחרים קרן השקעות נדל"ן שמתאימה לכם?

בהליך החיפוש והבחירה, יש להתחשב במספר גורמים: 

    • רווחיות – הסיבה המרכזית שבגללה בחרתם להשקיע בנדל"ן מלכתחילה. לכן, חשוב לבחור קרן עם תשואה שתואמת את הציפיות שלכם. ערכו השוואה בין מספר קרנות השקעה על מנת לבדוק מהי הקרן הרווחית ביותר עבורכם.
    • דמי ניהול – הצטרפות לכל קרן השקעה כוללת תשלום דמי ניהול, שהם למעשה שכר עבור אנשי המקצוע של החברה. הם אלו אשר אמונים על חיפוש הנכסים, בדיקת כלל המשתנים ופיקוח שוטף על התקדמותה של ההשקעה. 
    • רמת סיכון – בכל השקעה מכל סוג שהוא בבורסה קיים סיכון מסוים, שכן השוק דינאמי ונתון לעליות ולירידות בהתאם לתהליכים פוליטיים, כלכליים ומסחריים שמתרחשים בעולם. עם זאת, באפשרותכם לבחור את רמת הסיכון המתאימה לכם: אתם תוכלו לבחור בקרן שרמת הסיכון בה נמוכה, אך ייתכן כי רמת התשואה הפונטציאלית תהיה נמוכה בהתאם. לחלופין, תוכלו לבחור בקרן שרמת הסיכון בה גבוהה יחסית, אך יש בה סיכוי גדול לתשואה משמעותית. 
  • שירות לקוחות – בבחירת הקרן, נוצר ביניכם לבין חברת ההשקעות קשר ארוך טווח של כמה שנים לפחות. מומלץ לשים לב לאופן שבו החברה מטפלת בפניות, עונה על שאלות שיש לכם, מספקת את המידע הדרוש וגורמת לכם להרגיש בטחון. בסופו של דבר, מדובר בסכומי כסף גדולים, וחשוב שתרגישו שאתם מפקידים את הטיפול בהם בידיים טובות. 

לסיכום, בחירה נבונה של קרן השקעות נדל"ן היא החלטה מומלצת מאוד. היא מאפשרת לכם להיות בראש שקט ולדעת שיש אנשי מקצוע שמשקיעים בנכסים שיפיקו את הרווחים עבורכם. כשבוחרים את הקרן חשוב לשים לב שאתם בוחרים קרן שתתאים לכם מבחינת התשואה שהיא יכולה להניב, מבחינת הסיכון שאתם מוכנים לקחת, מבחינת דמי הניהול ומבחינת שירות הלקוחות שחברת ההשקעות מציעה.