קורס אילוף סוסים – מה אנחנו לומדים בו וכיצד הוא יכול לשרת אותנו?

קורס אילוף סוסים

כשאנחנו חושבים על אילוף חיות, באופן טבעי הדבר הראשון שעולה לנו בראש הוא  אילוף כלבים. זה התחום המוכר, המקובל, השכיח ביותר במובנים רבים בכל מה שקשור לאילוף חיות. אך הוא לא התחום היחידי.

קיימות חיות נוספות שאנחנו יכולים ללמוד כיצד לאלף אותן ולנחול הצלחה לא קטנה בעניין. דוגמא טובה לכך, הוא אילוף סוסים. כפי שנוכל לראות מיד, מדובר על תחום מאוד נפוץ ומקובל בכל העולם, ויש לנו אפשרות להשתלב בו בעזרת קורס אילוף סוסים מקצועי.

מה זה אילוף סוסים ולשם מה עושים את זה?

אילוף סוסים הוא תחום מאוד פופולארי ושכיח, לא רק בישראל כמובן. הרעיון הוא ללמד את הסוס לקבל את הפקודות שלנו ולציית להן. כפי שאנחנו יודעים, סוסים יכולים לבצע פעולות שונות ומגוונות, החל מרכיבה איטית או מהירה, קפיצות, תרגילים ועוד מגוון רחב של פעולות. 

מעבר לכך, אם אנחנו מאלפים אותם בצורה נכונה, אז אפשר גם להשתמש בהם לצרכים שונים, בין אם זה לצורכי חקלאות, נשיאת חפצים כבדים, תחרויות אך גם לצורך רכיבה טיפולית עם מבוגרים וילדים במצבים שונים.

לשם כך, אנחנו צריכים ללמוד כיצד לאלף אותם ובשביל זה יש קורס אילוף סוסים. בדומה למקרים של אילוף כלבים, הרי שגם כאן, אנחנו צריכים ללמוד כיצד לגשת אל הסוס, כיצד לעבוד איתו, איך "לדבר" איתו, בשביל שבסופו של דבר הוא יקשיב לנו ויהיה מוכן לבצע את מה שאנחנו מבקשים ממנו.

מה כולל קורס אילוף סוסים?

קורס זה כולל בעיקרון שני חלקים עיקריים. חלק תיאורטי בו אנחנו לומדים על הסוס, על המבנה הפיזי שלו, אופי, מאפיינים טכניים ועוד. כל דבר שיכול לעזור לנו לדעת מול מי אנחנו עומדים ועם מי אנחנו אמורים לעבוד.

החלק השני הוא מעשי ומתייחס לכך לכל העבודה בפועל. קורס אילוף סוסים בסופו של דבר הוא קורס מעשי. אנחנו לומדים איך לגשת אל הסוס, כיצד לגרום לו להתחבר אלינו, איך נרכוש את אמונו, כיצד נגרום לנו להקשיב לנו, מה אנחנו יכולים לפקוד עליו לעשות ומה לא ועוד.

כמובן שהקורס כולל הרבה מאוד שעות לימוד בשטח, בתנאי חווה או בתנאים אחרים, העבודה מתבצעת בצורה ישירה מול הסוס, כאשר המטרה היא לספק לנו את כל הכלים הנדרשים בשביל שבסופו של דבר, נוכל להגיע אל הנקודה בה נוכל לאלף סוס לבצע את מה שאנחנו מבקשים ממנו.

קורס אילוף סוסים יכול להתאים לצעירים וצעירות שרוצים להשתלב בתחום, הוא יכול להתאים למי שמתעסק עם סוסים, למשל בתחום הרכיבה ורוצה להרחיב את אופקיו. אחד היתרונות של קורס זה, הוא מאפשר עבודה בתחום לא רק בישראל גם בחוות סוסים הנמצאות במקומות שונים בעולם.