מומחה בעריכת פטנטים – החשיבות שלו לעסק שלנו

רעיון לעריכת פטנטים

כשאנחנו יוצרים פטנט מסוים, בין אם זה משהו נקודתי שאמור לשפר עבודה של מוצר או חפץ, ובין אם מדובר במשהו רחב יותר, שיכול לשנות את כל המודלים ואת כל ההתנהלות בתחום שלנו, אין ספק שמדובר באחד מהשיאים הכי משמעותיים אליהם נגיע בקריירה המקצועית שלנו. 

אך בשביל שהשיא הזה יהיה שלנו, יירשם על שמנו ואנחנו גם נהנה ממנו, הן מבחינה כספית והן מבחינות אחרות, זה לא מספיק רק לייצר פטנט או להצהיר עליו, אנחנו צריכים לעשות קצת יותר מזה והכוונה היא, שעלינו לשכור איש מקצוע אשר יוכל לספק עבורנו שירות של עריכת פטנטים, בשביל שנוכל לרשום אותו במשרד לרישום פטנטים, כך אם מישהו ירצה להשתמש בפטנט שלנו, אזי שהוא יהיה חייב לקבל מאיתנו אישור. 

לפני שנסביר מה בדיוק עושה עורך פטנטים, חשוב להבהיר, פטנט יכול להיות כזה אך ורק אם אנחנו רושמים אותו כפטנט על שמנו, אחרת, אין תיעוד לכך, ואם יבוא מישהו אחר וייצור פטנט דומה או מקביל, אז אנחנו נהיה בבעיה ולא נוכל לטעון לבעלות על הפטנט שלנו. 

מה עושה עורך פטנטים

ראשית, עורך פטנטים מבצע את כל תהליך הרישום שלו. לשם כך, הוא לוקח את התוכנית של הפטנט, רושם אותה כמו שנדרש על פי החוק, מציג תוכנית שמסבירה בצורה מדויקת מה בדיוק אמור לעשות הפטנט ומה חדש בו, מה מבדיל אותו מפעולות אחרות, במה הוא משפר את המוצרים והחפצים השונים. 

שנית, עורך פטנטים אמור לוודא שאין שום פטנט דומה לו, כלומר, שאין רישום קודם לפטנט דומה. במידה ויהיה, זה עלול להיות בעייתי כאמור, מאחר ואנחנו לא נוכל לרשום את הפטנט שלנו או שנידרש להוכיח שהפטנט שלנו שונה לגמרי. 

שלישית, כל תהליך העבודה מול הרשויות השונות יתבצע על ידי עורך פטנטים, בין אם זה בארץ או בחו"ל. 

העורך יהיה עורך דין עם ידע טכנולוגי שיהיה מסוגל להציג את התוכניות השונות וכמובן את המידע המשפטי ההכרחי לצורך רישום הפטנט על פי חוק בכל מקום שנדרש לכך.