נהיגה במהירות מופרזת – מדוע היא חמורה והמה העונש עליה

נהיגה במהירות מופרזת

כשאנחנו נכנסים לרכב ומתחילים לנהוג בו, מוטלת עלינו אחריות לא קטנה. אנחנו אחראים על חיינו, על חיי הנוסעים שנמצאים איתנו ברכב, אך אנחנו גם אחראים לא לפגוע בנהגים אחרים ובהולכי רגל, כמו כן מוטלת עלינו אחריות לנסוע בזהירות על מנת שלא נפגע ברכוש שנמצאים בשולי הכביש ובדרכים.

זו אחריות לא קטנה להיות נהג, לא משנה באיזה סוג רכב אנחנו נוהגים, באיזה חלק מהיום אנחנו עושים זאת וכן באיזו דרך אנחנו בוחרים לנהוג. עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכך, עלינו להקשיב לכללים ולחוקים השונים. במידה ואנחנו לא עושים זאת, הרי שצפוי לנו עונש כזה או אחר.

אחד המקרים הנפוצים בהם נהגים נוהגים לעבור על החוק, נוהגים לשכוח מהאחריות המוטלת עליהם היא כאשר הם נוהגים במהירות גבוהה מן המותר. נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה על החוק בכל מקרה, בין אם אנחנו עוברים את המהירות ב-10 קמ"ש ובין אנחנו עוברים את המהירות ב-50 קמ"ש או יותר, בין אם אנחנו עושים את זה בכביש עירוני או בינעירוני, בין אם אנחנו עושים את זה באופן מקרי או בכוונה תחילה, וכן בין אם פגענו במישהו כתוצאה מכך שהאצנו ובין אם לאו.

ברגע ששוטר תופס אותנו על נהיגה במהירות מופרזת או ברגע שהמצלמות קלטו את הרכב שלנו נוסע במהירות מעל המותר, אנחנו יכולים לצפות לעונש. השאלה היא איזה עונש.

לפני שנסביר כיצד אנחנו יכולים להיענש ומה אנחנו יכולים לעשות בשביל להימנע מכך, חשוב להדגיש, יש מקרים בהם השוטר יסכים לקבל את הטענה שלנו, שאנחנו באמת נסענו במהירות מעל המותר בתום לב, לא סיכנו אף אחד, שהיתה זו "קפיצה" קטנה במהירות ולא משהו משמעותי או שהיה זה משהו רגעי, חוסר תשומת לב לשנייה אחת. אך בשביל להימנע ממצב שנצטרך לתרץ, חשוב שנקפיד על נהיגה רק במהירות המותרת.

איך מתמודדים עם נהיגה במהירות מופרזת

ברגע ששוטר או מצלמות קלטו אותנו נוהגים במהירות מופרזת, הרי שהעונש הצפוי לנו יכול להיות נקודות, קנס, שלילה ובמקרים בהם אנחנו היינו מעורבים בתאונה והיו בה נפגעים, אנחנו יכולים לצפות לעונשים כבדים יותר, כולל מאסר.

על מנת להתמודד עם סיטואציות כאלה, עלינו לפעול במהירות. ראשית, אנחנו צריכים לשכור עורך דין שמתמחה בנושא ויכול לעזור לנו להגן על עצמנו. הוא יצטרך להוכיח שלא נהגנו מהר מדי וגם אם כן, הוא עדיין יכול להוכיח שהאמצעים אשר בחנו את המהירות בה נהגנו לא היו מקובלים, לא היו מכוילים ועל כן, אי אפשר לקבל את הטענה הזאת.

שנית, אנחנו צריכים לדאוג שיהיה בידינו את כל המידע, את כל החומר, בשביל שנוכל להוכיח את הטענות שלנו. צריך לומר, אם זו עבירה ראשונה, אז יש לנו הרבה יותר סיכוי לקבל עונש קל.