עורך דין גירושין – כל מה שחובה לדעת על גירושין

businesswoman-shaking-hands-with-male-lawyer-after-discussing-good-deal-contract-coסurtroom

גירושין, הוא רגע קשה ולא פשוט עבור כל זוג שבוחר לעבור אותו. בדרך כלל, זוגות מגיעים להחלטה על כך, אחרי שניסו למצוא פתרונות ליחסים ביניהם, וכאשר זה לא צלח הם מגיעים למסקנה שזו האופציה הטובה ביותר עבורם, על מנת שיוכלו להיפרד ולקיים מערכות יחסים שגורמות  להם אושר.

על מנת להתגרש, כל צד צריך לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין אשר ילווה אותו בתהליך. לעו"ד יש תפקידים שונים בתהליך, בין אם זה בייצוג הלקוח או הלקוחה שלו, ובין אם זה בניסוח הסכם הגירושין, באופן שיטיב עם הצד שלו ויתקבל על ידי בית המשפט.

סכסוכי גירושין

זוגות שבוחרים להתגרש, יכולים לבצע את התהליך בצורה מסודרת, בריאה וללא חיכוכים. הרבה פעמים אם ההחלטה על גירושים היא משותפת, אז הרבה יותר קל לנהל את התהליך בצורה כזו. כמו כן, אם ילדים מעורבים בתהליך.

לעומת זאת, הרבה מאוד זוגות מוצאים את עצמם בתוך סכסוכי גירושין. כלומר, גם אם אחרי שהחליטו להיפרד, אז בתוך תהליך הגירושין עצמו הם מנהלים מלחמה על כל פרט וסעיף. זה טבעי כשמערכת היחסים בין הצדדים היא לא טובה, ויש רצון "לנקום" בצד השני.

פתיחת תיק גירושין

ברגע שמקבלים החלטה להתגרש, צריך לפתוח תיק גירושין. ההחלטה איפה התיק ייפתח, משפיעה על השאלה היכן ייערך הדיון בנושא ובמובנים רבים גם כיצד הוא ייערך. יש אופציה לפתוח תיק ברבנות ויש אופציה לפתוח תיק בבית משפט. חשוב להדגיש שבכל מקרה, בשלב מסוים, יהיה צורך לעבור ברבנות בשביל להתגרש.

עורך דין גירושין ימליץ ללקוח או הלקוחה שלו, לפתוח תיק במקום הם יכולים לקבל תנאים טובים יותר. מי שפונה ראשון, הוא זה שקובע איפה ייערך הדיון. כאמור, יש לו השפעות על היבטים שונים, בין היתר, כל מה שקשור לחלוקת רכוש.

חלוקת רכוש בגירושין

אחד החלקים המהותיים בכל מה שקשור לתהליך גירושין, והרבה פעמים הוא גם מה שמוביל לסכסוכים קשים בין בני הזוג במסגרת תהליך זה, הוא הנושא של חלוקת רכוש. כידוע בני הזוג צוברים רכוש משותף ואז עולה שאלה, כיצד מחלקים אותו אחרי שמתגרשים.

זוגות רבים פותרים את הבעיה, בזכות הסכמי ממון הנחתמים לפני החתונה ומגדירים בדיוק, מה כל אחד יקבל במידה ויתגרשו. במידה וזה לא קורה, אפשר להניח שכל צד ירצה למקסם כמה שיותר את ההצלחות שלו, ואז הוא ינסה להשאיר לצד השני כמה שפחות. אף על פי כן, החוק מגדיר בצורה ברורה כיצד תתבצע החלוקה, כך שכל צד יקבל את מה שמגיע לו.

איך בוחרים עורך דין גירושין

תהליך בחירת עורך דין הוא חשוב, שכן הוא האיש שאמור ללוות כל אחד מבני הזוג, לאורך התהליך וכן לאחר מכן, על מנת לוודא שאכן הוא מתבצע. חשוב לבחור עורך דין מנוסה, מקצועי, אמין ולא פחות חשוב, מישהו שאפשר לסמוך עליו שידע לייצג את האינטרס של הלקוח בצורה הטובה ביותר.