חיפוי קירות דקורטיבים לבית – איך עושים את זה נכון

bathroom

כשאנחנו בוחרים לעצב מבנה או חדר, עומדים לרשותנו אופציות שונות לעיצוב הקירות. יש לנו אפשרות להשתמש בטפטים, אנחנו יכולים לצבוע את הקירות בצבעים שונים, כמו כן, אנחנו יכולים להשתמש באלמנטים חיצוניים, תמונות וציורים.

אחת האופציות הפופולאריות ביותר לעיצוב, הוא בעזרת חיפוי קירות באמצעים דקורטיביים שונים. מדובר על אריחי שיש, קרמיקה או חומרים אחרים בהם אנחנו יכולים להשתמש ולעצב את המקום בסגנונות מגוונים, על פי צבעים ודוגמאות שונות.

חיפוי קירות לבית

חיפוי קירות מתבצע הן בקירות פנימיים והן בקירות חיצוניים, כשהרבה פעמים הסיבות לפיה בוחרים להשתמש באופציה זו, אינן קשורות רק לעיצוב המקום. מעבר לעניין של עיצוב הקיר, אזי שלא פעם בוחרים באופציה של חיפוי על מנת לשמור על הקיר מפני לכלוך, רטיבות או דברים אחרים.

כמובן, שהבחירה כיצד לעצב את הקיר ובאילו מרכיבים להשתמש לצורך חיפוי, תתבסס על השאלה איך המקום בנוי וכיצד אנחנו יכולים לעצב אותו, כך שיתאים לצרכים שלנו ולמבנה עצמו. אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, מה נדרש מאיתנו בשביל להתקין את החיפוי וכן בשביל לשמור עליו.

חיפוי קירות אמבטיה

דוגמא טובה לחדר בו נהוג להשתמש באריחי קרמיקה לצורך חיפוי קירות, הוא חדר אמבטיה. נהוג להשתמש בחדר זה לצורך חיפוי, בין היתר בגלל שהאריחים שומרים על הקירות מפני רטיבות ולחות, אשר נוצרת בזמן השימוש בחדר. הרעיון הוא, אותם אריחים מכסים את הקירות, ובכך מונעים מהם חשיפה לרטיבות וללחות, ואז הם שומרים עליהם שלמים.

אותם אריחים אמורים להיות חזקים ועמידים, על מנת שנוכל להשתמש בהם לאורך זמן מבלי לחשוש שמא הם יישברו, ייפלו או כל דבר אחר.

כיצד בוחרים חיפוי לקירות

באופן טבעי, אנחנו נבחר את החומרים בהם נשתמש לחיפוי קירות, על פי שני מאפיינים עיקריים. הראשון זה סוג החומר והשני זה העיצוב שלו. אנחנו נוכל למצוא שילובים שונים שיכולים להתאים לנו, בשני המקרים. הכוונה היא, למצוא אריחים שיכולים להתאים מבחינת חומר, בין אם זה על פי הסגנון של המקום ובין אם זה על פי מאפיינים ספציפיים שאנחנו מחפשים, בין אם זה על פי תכונות, עמידות וכל דבר אחר שיכול לשרת אותנו.

לגבי העיצוב, הרי שאנחנו נבחן כיצד המקום מעוצב, ובהתאם נבחר בסגנון עיצוב שיכול להתאים לנו. אפשר למצוא אריחים חלקים בצבע אחיד, אך אפשר גם למצוא אריחים בצבעים משולבים, אריחים עם דוגמאות בסגנונות שונים.

לסיכום, אם אתם עומדים בפני בנייה או שיפוץ של מבנה, זה הזמן לחפש אריחים לחיפוי, אשר יכולים להתאים לכם גם מבחינת עיצוב וגם מבחינת אופי השימוש באריחים, כך שתוכלו להפיק מהם תועלת וליהנות מהשימוש בהם לאורך זמן, והם ידאגו גם לספק לכם עיצוב ייחודי וגם לשמור על הקיר.