עורכי דין פליליים – איך בוחרים את האיש הנכון

עורך דין פלילי

מי שמחפש היום עורך דין פלילי, לא יתקשה למצוא אחד כזה, בטח לא בישראל. במדינה בה יש כל כך הרבה עורכי דין בכל תחומי המשפט, הרי שזה לא קשה מדי למצוא עורך דין פלילי שיכול לייצג אותנו במשפט כזה או אחר. 

השאלה היא, כיצד מתוך רשימה של עורכי דין פליליים אנחנו נצליח למצוא עורך דין שיתאים למה שאנחנו מחפשים. כמובן שלשם כך, אנחנו צריכים להבין את משמעות המקרה, משמעות העבירה ובהתאם לכך אנחנו נדע למי לפנות, ולא פחות חשוב מזה, מה בעצם אנחנו אמורים לחפש. 

חשוב להדגיש, לרשותנו עומדים כלים שונים בשביל לקבל מידע על עורכי דין בתחום הפלילי, מוטב ונכון יהיה להשתמש באותם כלים בשביל שאנחנו נבין בדיוק מה לחפש וכיצד. מדובר במידע שיכול לעזור לנו לדעת מי יכול לייצג אותנו, מה הרזומה שלו, מה פרטי ההתקשרות אליו ועוד. אלה דברים שאנחנו לא יכולים שלא להתייחס אליהם, מאחר וכל אחד מהם מהווה פרט חשוב בתהליך החיפוש והבחירה. 

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

כאמור, דבר ראשון שאנחנו צריכים להבין זו את המשמעות של המקרה. כלומר, אם מדובר ברצח, אז מן הסתם אנחנו נצטרך עורך דין קצת יותר מנוסה מאשר אם מדובר בעבירת סמים קלה. למרות ששניהם שייכים לדין הפלילי. 

דבר שני, אנחנו צריכים לדעת מה האופציות שעומדות לרשותנו. אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו במצב בו אנחנו בוחרים עורך דין רק בשביל לשמוע בסופו של דבר, שהאופציה היחידה שעומדת לרשותנו היא להודות בכל. אנחנו צריכים להבין אם יש לנו אופציות וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בהן. 

דבר שלישי, אנחנו צריכים לבחור עורך דין פלילי שיידע לעזור לנו, יידע לייצג אותנו בצורה אופטימאלית, כך אנחנו נשיג את התוצאה הטובה ביותר, גם אם מדובר בעניין מסובך ומורכב. חשוב שהוא ידע לומר לנו את האמת ולייצג אותנו בצורה נאמנה, בין אם זה בבית המשפט ובין אם זה בתהליכים אחרים, לפני ואחרי המשפט. הוא צריך להיות איתנו לאורך כל הדרך.