עורך דין פלילי מפורסם

עו"ד פלילי

הרבה פעמים, במצבים שונים בחיים, אנחנו שואלים את עצמנו, האם העובדה שאדם הוא מפורסם מלמדת בהכרח על היכולות המקצועיות שלו, על הידע שעומד לרשותו, הניסיון והכלים בעזרתם הוא יכול לעזור לנו. 

בעידן בו לא מעט אנשי מקצוע בתחומים שונים זוכים לחשיפה בתקשורת, הרי שהשאלה הזאת היא מאוד לגיטימית. האם רופא שמופיע בטלוויזיה פעמים רבות הוא טוב יותר מרופא שלא זוכה לחשיפה תקשורתית, האם שף שיש לו מסעדה ומופיע בטלוויזיה באופן תדיר, נחשב טוב יותר משף שאין לו חשיפה תקשורתית? זו שאלה שהרבה מאוד אנשים מתלבטים בה. 

אחת הדוגמאות הטובות לפער הזה שבין בעל מקצוע מפורסם לבעל מקצוע לא מפורסם, בא לידי ביטוי במקרה של עורך דין פלילי מפורסם. משנות התשעים בהכרח, כמו בתחומים רבים אחרים, גם התחום של עריכת דין בדין הפלילי, זוכה לחשיפה תקשורתית רחבה, זוכה לפרסום רב, ועורכי דין בתחום מקבלים במה נרחבת, בין אם זה בטלוויזיה, עיתונות, רדיו וכן באינטרנט. 

יש לכך הסברים רבים, למשל, העובדה שיש יותר כלי תקשורת וההשפעה שלהם על הציבור גדולה יותר, וכן עצם זה שיש היום הרבה יותר עורכי דין והם עושים שימוש נרחב יותר בכלים תקשורתיים שונים. 

האם זה מבטיח הצלחה?

עורך דין פלילי מפורסם לא בהכרח מבטיח ניצחון במשפט. עם זאת צריך לציין שתי נקודות, ראשית, סביר להניח שאם הוא מפורסם אז הוא זכה להצלחות גדולות מעורך דין פחות מפורסם. שנית, יש לעורך דין פלילי שזוכה לחשיפה תקשורתית רחבה, הרבה יותר כלים מאשר עורך דין רגיל. הוא יכול לשחק את המשחק התקשורתי טוב יותר ועל כן, הוא גם יגרום ללקוח שלו "לשחק" בתנאים הרבה יותר טובים עבורו. 

צריך להדגיש, זה לא אומר שאנחנו חייבים לבחור עורך דין שהוא מפורסם. יש מקרים שזה יכול לעבוד נגדנו, למשל, אם מדובר בעורך דין שחושב קודם על הפרסום ואחר כך על האינטרס של הלקוח, יש מקרים גם שעורכי דין כאלה מעוררים אנטגוניזם בקרב מערכת המשפט. לכן צריך לבחון במי מדובר והאם הפרסום שלו יעבוד לטובתנו.